Bukmacherzy chcąc uatrakcyjnić zawieranie zakładów, dodają do swojej oferty coraz to nowsze rodzaje zakładów.

Aby ułatwić wam grę na podstawie naszych typów, w artykule tym opiszemy zakłady jakie będą  podawane na naszych kanałach.

 

 

Zakłady pojedyńcze - single - proste - 1x2

 

W zakładach prostych mamy do wyboru trzy ewentualności: wygraną, remis lub przegraną. Oznaczenia w zakładach sportowych mają zazwyczaj postać symboli 1,X,2 – czyli jedynka oznacza typ na zwycięstwo gospodarzy lub zawodnika lub zdarzenia wymienionego w zakładzie jako pierwszy, X to remis natomiast dwójka to typ na zwycięstwo gości spotkania lub zawodnika lub zdarzenia wymienionego na drugim miejscu.

 

 

PODWÓJNA SZANSA

 

Zazwyczaj, razem z zakładem na zwycięstwo podaje się zakłady na podwójną szansę. Co to dokładnie jest? Jest to rodzaj zakładu, w którym gracz może obstawić dwa rezultaty, które dadzą mu zwycięstwo w zakładzie.

 

  • 1X – oznacza, że gracz wygra zakład gdy wygra drużyna 1 lub padnie remis
  • 2X – oznacza, że gracz wygra zakład gdy wygra drużyna 2 lub padnie remis
  • 12 – oznacza, że gracz wygra zakład gdy wygra drużyna 1 lub drużyna 2

 

 

Zakłady under/over (U/O):

 

W tego rodzaju zakładach typujemy czy w meczu (zdarzeniu) uda się zdobyć określoną granicę ilości punktów, czyli czy będzie tych punktów więcej czy mniej.Zakłady mogą dotyczyć zarówno wyników zbiorowych (sumarycznych dla obu drużyn), albo indywidualnych (dla danej jednej drużyny/zawodnika), albo ograniczonych czasowo. Jako punkty rozumiemy gole, rzuty rożne, punkty w meczu, ilości rzutów wolnych, autów itp.

 

Na przykład w ofercie Under/Over 2,5 dla piłki nożnej zakład na Under 2,5 jest wygrany jeśli padnie 0, 1 lub 2 bramki, a Over 2,5 wygrywa jeśli padną przynajmniej 3 bramki.

 

Zakład bez remisu/Draw no bet 

 

W tym zakładzie obstawia się tylko zwycięstwo jednej z drużyn. Gdy padnie remis to wpłacona kwota jest zwracana graczowi i zakład jest traktowany jakby go nie było.

 

Dokładny wynik

 

W tym zakładzie obstawia się jaki dokładnie padnie wynik.

 

Obie drużyny strzelą gola/Both teams to score 

 

Jest to zakład w którym gracz ma przewidzieć, czy obie drużyny strzelą w meczu bramkę.

 

Liczba żółtych kartek 

 

Gracz ma obstawić czy padnie więcej czy mniej żółtych kartek niż w linii wyznaczonej przez bukmachera. Jest to zakład bardzo podobny do powyżej/poniżej, tylko dotyczący kartek a nie goli.

 

Handicap europejski

 

Handicap jest formą wyrównywania kursów w szczególności gdy naprzeciw siebie stają zawodnicy lub drużyny o dosyć zróżnicowanych umiejętnościach.W piłce nożnej najczęściej spotyka się handicap bramkowy np. -1,5) co oznacza dodanie słabszej drużynie jednej bramki na starcie lub odjęcie 1,5 bramki drużynie mocniejszej. W innych dyscyplinach spotkamy handicapy na ilość setów (tenis, siatkówka), ilość punktów (koszykówka, żużel), ilość gemów (tenis) czy ilość wygranych frame'ów (snooker).

 

Handicap Azjatycki

 

Cechami Handicapu azjatyckiego i jednocześnie jego wyznacznikami jest wyeliminowanie możliwości remisu co oznacza wzrost szansy na wygraną z 33% do 50% (wybór ogranicza się tylko do 1 lub 2 bez x) oraz uzyskanie znacznie lepszych kursów niż jest to w sytuacji grania meczy "z podpórką". Zdarza się również tak, że mimo niekorzystnych dla nas wyników, połowa stawki z przegranego zakładu jest nam zwracana.Grając handicapy kursy na 1 i 2 są bardzo wyrównane i oscylują na ogół w przedziale 1,7 -2,2

 

Rodzaje zakładów bukmacherskich - infobet.pl

25 października 2019